oblakaoblaka

Kvalitní uzeniny v bezlepkové dietě

Vydáno 7.9.2012 - 14:31h. Zuzana Maříková 1 Komentář »

Bezlepková dieta. Spousta z nás o ní už někdy slyšela. Víme, že dodržovat ji je celkem těžké. Ale v čem doopravdy spočívá a jak tato dieta souvisí s kvalitními uzeninami? Které si dát (a nedat) do nákupního košíčku? Rádi odpovíme, čtěte.Lepek je bílkovina obsažená v zrnech pšenice, ječmene, žita a ovsa. Jak vyplývá z názvu, lepek lepí. Tím je zajištěno, že pečivo, při jehož výrobě jsou použity mouky z těchto obilovin, je nadýchané, vláčné a drží pohromadě. Lepek sám o sobě je alergenem, který podle některých studií zatěžuje i zdravý organismus. Lidé, kteří mají sníženou toleranci lepku (celiakii) nebo dokonce alergii na lepek, musí dodržovat přísnou bezlepkovou dietu. To znamená vytěsnit všechny výrobky z výše uvedených obilovin z potravy. Na první pohled snadný úkol. Na ten druhý téměř Mission Impossible.

Ptáte se proč? Někteří výrobci potravin totiž mají pocit, že nám nestačí nadýchané a vláčné pečivo, ale že taková musí být i zmrzlina, hořčice a uzeniny. Ano, do všech těchto potravin se dnes přidává mouka, škroby a nechvalně známá „éčka“. A ve většině případů obsahují lepek. Takto potraviny nastavit, je totiž mnohem levnější, než je dělat celé z kvalitních surovin. A pak u ohně smutně koukáme na špekáček za 2,90, jak ztratil polovinu své hmotnosti, když z něj vytekla voda, a divíme se, že to, co z něj zbylo, nijak nechutná.

Hlavně v případě uzenin to bývalo s bezlepkovou dietou na pendrek. Pro všechny salámy a dobroty na gril se muselo daleko, k domácímu řezníkovi a těch moc po boomu supermarketů nezbylo. Dnes ale malá řeznictví slaví triumfální návrat. Zákazník se přímo zeptá, co jí a je mu odpovězeno. Pro „bezlepkáře“ ráj. Uzené bez „éček“ a glutamátů, šunka od kosti…A tak i větší firmy vytáhly do boje a nabízejí uzeniny bez lepku. Vyplácí se jim to. Povědomí o bezlepkové dietě je čím dál tím větší a lidé ji mají s kvalitními uzeninami bez mouky přímo spojenou. Ale je tady „ALE“…  Velká řádka firem najela na výrobu kvalitních uzenin, a jak se říká, dala zákazníkovi namlsat. Po nějaké době se opět kvalita začala snižovat, ale pro udržení statusu ,Bez lepku´, se uzeniny nastavují moukou sójovou, rýžovou nebo bramborovou. Ta lepek neobsahuje, tudíž zákazník si myslí, že jí kvalitu a při tom si dává jen jiný druh mouky nebo škrobu. Z toho vyplývá, že číst etikety se pořád vyplácí a klobásky od souseda řezníka nebo domácí uzené od strýce Pepy, budou stejně vždycky to nejlepší…

Při psaní tohohle článku jsem si udělala tour po supermarketu Billa, dala si na čas a více než hodinu strávila u chladicího boxu s uzeninami. V letním vedru to bylo příjemné zchlazení a při něm jsem přišla na spoustu zajímavých informací. Zaměřila jsem se na uzeniny zatavené, po kterých většina z nás z nedostatku času sáhne nejčastěji, tedy suché i měkké salámy, klobásy a buřty. Všeobecně shrnuto, bezlepkové uzeniny jsou na tom pořád o něco lépe se složením, než ty „lepkové“. Pokud jde o hodně kvalitní uzeninu, člověk si musí připlatit. Nejvíce jsem byla překvapená ze složení výrobků Clever. Ty se sice neprezentují jako bezlepkové uzeniny, ale to, co najdete uvnitř, je opravdu „poklad“. V dušené šunce můžete objevit sóju a mléko, to však není nic proti tenkým párečkům této značky. Ty totiž neobsahují maso normální, ale jen strojně oddělené.

Co strojně oddělené maso je? Když se zabije například kuře, oddělí se prsa, stehna a křídla. To se prodá jako maso. Pak vnitřnosti, krky, někdy i pařáty na drůbky, například do polévky. A zbude kostra, na které sem tam ještě ulpělo nějaké maso, ale hlavně chrupavky a ostatní zbytky. A tyto zbytky se i s částí kostí semelou na takzvaný separát. A tahle „dobrůtka“ se pak přidává do uzenin.

Nabídka uzenin

Zpět tedy k tenkým párkům značky Clever. Strojně odděleného masa obsahují 45%, pak pšeničnou mouku, škroby, glutamát sodný a tolik „éček“, že se mi je ani nechtělo počítat. Jak říká lidová moudrost – okolo masa tyhle párky vážně jen běžely. Na stránkách firmy se se složením svých výrobků vůbec nechlubí, ale ohánějí se chytrým nákupem a vyzývají spotřebitele, ať se při případné nespokojenosti s kvalitou výrobků ozvou. Hm, přemýšlím, že jim napíšu dlouhý dopis. Na nákupu jejich výrobků totiž nic chytrého nevidím.

Zklamalo mne i MP Krásno. Měla jsem moc ráda jejich šunku s křenem, která bezlepková je. Musí se koupit ale úplně čerstvá hned po zatavení, protože už se mi několikrát stalo, že jsem ji pár dní před expiračním datem viděla v obchodech nazelenalou a okoralou. Když jsem nahlédla do jejího složení, nadšená jsem nebyla – bramborový škrob a spousta „éček“. Nicméně je třeba Krásno pochválit za jejich klobásy (např. Budapešťská klobása), ty jsou chuťově velice dobré.  Je to tak: u těchto velkých firem si, dle mého, dají záležet na pár produktech lepší (prémiové) kvality a odnese to nějaký jiný produkt. Tady šunka, u Vocílky a Kosteleckých uzenin například vysočina. V té bývá většinou všechno, co se nevešlo někam jinam.

Ale existují i výjimky. Vysočina Fit od Krahulíka mě překvapila nejkratším seznamem ingrediencí. Zastávám totiž názor, že méně je někdy více a pokud složení výrobku zabere víc jak tři řádky, nečtu a raději ho odkládám. U Kosteleckých uzenin takovým telefonním seznamem složení byl například salám Princ nebo Buřtík (posuďte sami: masa pouhých 35%, ale zato škrob, mouka i vláknina). Firma Krahulík je také jedinou z výše jmenovaných, která veřejně a viditelně prezentuje složení svých výrobků na webových stránkách. Než tedy vyrazíte do supermarketu, můžete si v klidu domova rozmyslet, čím si to vlastně naplníte žaludek. Většina výrobků je samozřejmě bezlepkových. Za to chválím a dávám palec nahoru.

Vysočina Fit od Krahulíka se tedy dostala do mého TOP výběru bez lepku. A jaké jsou ty další? Chuťově mám velice ráda Bačajku od Vocílky. Je takovou lehkou kombinací klobásy a suchého salámu. Už na první pohled obsahuje hodně masa, nenajdeme tu žádnou mouku a jen čtyři „éčka“, u kterých jde z poloviny o zcela přírodní látky. Z Kosteleckých uzenin jsem vybrala zatavený Křemešník z jejich Premium řady. Pokud chcete něco chuťově neobvyklého, myslím, že je to ta správná volba. 96% výrobku tvoří jen vepřové maso a sádlo, takže ty čtyři procenta na výtažky z koření, cukr a dva stabilizátory můžeme klidně nechat.

Co se týká šunky, s těmi českými jsem moc spokojená nebyla. Ano většina jich byla bez lepku, ale složení mne odradilo. Nakonec jsem sáhla po dražší šunce z Rakouska Wellness Schinken od Bergra. Obsahuje 89% vepřového masa, málo tuku i „éček“ a chutná i vypadá výborně. A jako třešničku na dortu a takovou malou radost jsem se odměnila klobásou se zeleným pepřem Fuet Extra con Pimienta Verde. Jedná se o výbornou klobásku španělské firmy Casademont. Zobání jemně nakrájených koleček se sklenkou vína a oříšky můžu pro krásně strávený večer jen doporučit.

Poslední věc, která mne na mé cestě oddělením uzenin zaujala, byly párky od firmy Naše Bio. Obsahovaly rovných 95% vepřového masa, což bylo v porovnání s ostatními naprosto šokující. V pozitivním slova smyslu samozřejmě. Za kvalitu se ale platí a tak oproti běžným párkům byla cena těchto asi dvojnásobná (cca 64Kč). Já ale zalitovala, že nejsou označeny jako bezlepkové, protože s jejich ochutnáním bych neváhala.

Co se týče cen za Bačajku, Vysočinu i Křemešník jsem zaplatila v průměru kolem 30 korun, šunka a klobása z dovozu se vyšplhaly přes 40 korun.

Abych pravdu řekla, číst etikety bylo náročné a zdlouhavé. Ale nelituji, v té džungli výrobků, je to vyloženě nutnost. Udělala jsem si exkurzi do složení toho, co jím a nejednou byla překvapena. V dnešní uspěchané době je nejjednodušší vlítnout do supermarketu, popadnout známý obal a vyletět zase ven bez přemýšlení. Já si zapřemýšlela a v porovnání s ostatními „lepkovými“ uzeninami jsem velice ráda, že status ‚Bez lepku‘ drží výrobce sice v tenkých, ale určitých mezích kvality. Teď tedy můžu prohlásit: „Vím, co jím.“, což se v dnešní době může rovnat Descartově: „Myslím, tedy jsem.“

Uzeniny